DUYURULAR

GENEL DUYURU // Design Week Turkey
( 05 Kasım 2019 Salı )

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda; Tasarımı sanayi ve ihracatla buluşturacak ve yaratılan katma değer ile Türkiye ekonomisine yeni bir ivme kazandıracak bir platform niteliği taşıyan Design Week Turkey etkinliğinin dördüncüsünün, bu yıl 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleneceği belirtilmektedir .

Söz konusu yazıda ilave olarak, Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Design Week Turkey için özel olarak hazırlanmış enstalasyonlarının etkinlikte yer alacağı bildirilmektedir. Design Week Turkey’de İhracatçı Birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projeleri sergilenip; etkinliğin, dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal ve uluslararası projeleri de kamuoyuyla bir araya gelme fırsatı bulacaktır.

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeterek ihracatta ve ulusal pazarda, tasarım ile katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ürünlere "İyi Tasarım Ödülü" kazandıran Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın finalistlerinin ödüllerini alacakları 8. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni "Türkiye Tasarım Haftası" ile eş zamanlı düzenlenecek, finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda sergilenecektir.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin bağlantı aracılığıyla programa ulaşmaları mümkün olup; etkinliğe katılım için, yine bu bağlantıdan online kayıt yaptırmaları beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Serap ÜNAL
Genel Sekreter V.