DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Brezilya Zeytin-Zeytinyağı Ticaret Heyeti
( 14 Kasım 2019 Perşembe )

Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği organizasyonunda, 23-29 Mart 2020 tarihleri arasında, Brezilya’ya yönelik zeytin ve zeytinyağı sektörel ticaret heyeti programının organize edilmesi, heyet kapsamında Sao Paulo ve Rio de Janeiro’da süper market incelemeleri, ithalatçı birlikleri ziyaretleri ve her iki kentte de B2B görüşmeleri gerçekleştirmesi planlanmaktadır.

Heyet programı ile ülkemizin zeytin ve zeytinyağı sektörünün tanıtımı, ihracatçı firmalarımızın pazar paylarında artış sağlanması, ülkeler arasında iş birliği imkanlarının artırılması ve Brezilya sektör dinamiklerinin incelenmesi amaçlanmaktadır.

Sektörel Ticaret Heyeti Programı, 2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” destek kapsamında gerçekleştirilecek olup, heyet programı kişi başı katılım bedeli tahmini 1.600 ABD$ olarak öngörülmüştür. Katılım payına; İzmir-İstanbul-Sao Paulo gidiş-dönüş uçak bileti, ekli heyet program akışı çerçevesinde Sao Paulo’da 3 gece, Rio de Janeiro’da 1 gece konaklama (oda + kahvaltı), yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Brezilya içi transferler, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan tüm hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariçtir.

Bahse konu heyete ilişkin çalışmaların yürütülebilmesi amacıyla, söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılımcı talep formunu doldurarak en geç 19 Kasım 2019 Salı günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimizin tarim1@eib.org.tr adresine göndermeleri beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

İ. Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

EK:
1) Katılımcı Talep Formu (1 s.),
2) Taslak Heyet Programı.


Ayrıntılı Bilgi İçin: Efe Firat

-- EK C-3_00010609.doc
-- Brezilya Program Taslak__00010610.doc