DUYURULAR

TOPLANTI // Frucom Semineri
( 15 Ekim 2019 Salı )

Bilindiği üzere, kuru meyve sektörümüzün en önemli alıcı pazarı olan Avrupa Birliğindeki (AB) mevzuat değişiklikleri Birliğimizce yakından takip edilmekte ve gözlemci statüde üyesi olduğumuz Brüksel’de yerleşik FRUCOM ( Avrupa Kuru Meyve, Kabuklu Yemişler, Konserveler ve Benzeri Ürünler Ticaret Federasyonu) ile yakın işbirliği içinde çalışılmaktadır. Bu çalışmalarımız kapsamında, 21-22 Ekim 2019 tarihlerinde FRUCOM yetkilileri tarafından Birliğimize bir ziyaret gerçekleştirilecek ve sektörümüzle ilgili güncel konular ele alınacaktır.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, Birliğimizin de destek verdiği FRUCOM Pestisit Projesi, FRUCOM’un AB nezdinde yürüttüğü çalışmalar ve AB’ye kuru meyve ihracatımızdaki güncel konular hakkında bilgi aktarımında bulunmak üzere, 21 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 14:00’de Birliğimiz hizmet binasında üyelerimize yönelik olarak bir bilgilendirme semineri düzenlenecektir. Seminere, FRUCOM yetkililerinin yanısıra, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile Ege Üniversitesi- Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinin de katılımı beklenmektedir.

Söz konusu seminere tüm üyelerimiz davetli olup, katılım sağlayacak üyelerimizce link ( https://forms.gle/7KZSSekoqTuMmoCm6 ) aracılığıyla 17 Ekim 2019 Perşembe günü mesai saati sonuna kadar kayıt yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter


Ayrıntılı Bilgi İçin: Ebru Üzülmez